XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2019 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. Dzisiejsza składka jest na cele misyjne, natomiast składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na prace remontowe w naszej parafii. Dziękujemy mieszkańcom ul. Kąpielowej, Ogrodowej i Ks. Popiełuszki, którzy za trzeci kwartał złożyli 1130 zł na cele remontowe i dodatkowo 250 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bóg zapłać.
  2. We wtorek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla Grupy O. Pio, zaś w sobotę po wieczornej Mszy świętej – zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  3. W kościele są do naszej dyspozycji kartki na wypominki. Wypominki listopadowe są czytane w listopadzie podczas Różańca, natomiast wypominki roczne są czytane o godz. 7.40 i 12.10 we wszystkie niedziele całego roku. Również w listopadzie w dniach od 1-8 będą odprawione Msze Święte za wszystkich wypominanych w naszym kościele.
  4. W poniedziałek o godz. 8.00 w kolegiacie będzie Msza święta dla społeczności Szkoły Podstawowej w Wojniczu z okazji wspomnienia Patrona Szkoły – św. Jana Kantego.
  5. W piątek na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodzież naszej parafii na czuwanie modlitewne „Moc modlitwy”.
  6. W związku z jubileuszem 25-lecia wznowienia działalności Akcji Katolickiej w Polsce, w parafiach naszej diecezji odbywa się peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II – patrona tej organizacji. W sobotę relikwie oraz obraz świętego Papieża będą w naszej parafii. Specjalne nabożeństwo rozpocznie się w kolegiacie o godz. 17.00. O 17.30 będzie różaniec, następnie Msza święta, a na zakończenie ucałowanie relikwii.
  7. Diecezjalne Spotkanie Misyjne dla wszystkich członków Róż Żywego Różańca odbędzie się w Mielcu w sobotę – 26 października. Wspólny wyjazd z naszej parafii będzie w sobotę o godz. 8.00 z parkingu obok Kolegiaty. Zapisy w zakrystii tylko jeszcze dzisiaj.
  8. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych Akcja Katolicka organizuje dla uczniów Szkoły Podstawowej konkurs nt. „Mój ulubiony Święty”. Konkurs będzie połączony z Korowodem Świętych i krótką prezentacją sylwetki Świętego w niedzielę – 3 listopada w kolegiacie. Szczegóły na plakatach. Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału.
  9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dziś do naszej dyspozycji jest również tygodnik „Idziemy”, ze specjalnym dodatkiem poświęconym duchownym i świeckim z diecezji tarnowskiej zaangażowanym w misje. Cena – 2 zł.