Plan pracy  Zelatorów i Członków Żywego Różańca  na 2017r.

Doręczenie wszystkim członkom Róż Żywego Różańca  Papieskich Intencji Apostolstwa Modlitwy na 2017 rok.

Spotkanie  opłatkowe w  styczniu  29.01.2017r.

Modlitwy za kapłanów, a zwłaszcza pracujących w naszej parafii, oraz księży rodaków. Nieustanne modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z parafii.

Przygotowanie rozważań i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w okresie Wielkiego Postu (3 i 10 marca).

Wyjazd do WSD Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie na Misterium Męki Pańskiej (26 marca)

Uczestnictwo w nabożeństwach  majowych w kościele lub przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.

Szerzenie kultu Matki Bożej Fatimskiej poprzez udział w nabożeństwach Pierwszych Sobót Miesiąca oraz wieczorach fatimskich (od maja do października).

Celem umożliwienia chętnym udziału w nabożeństwach Pierwszych Sobót Miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych została przeniesiona, poczynając od 25 lutego br., na ostatnią sobotę miesiąca. Zmianę przegłosowali Zelatorzy na zebraniu sprawozdawczym w dniu 29 stycznia.

Włączenie się w  procesję w uroczystość  Bożego Ciała oraz w czasie oktawy.

Włączenie się w procesję w dniu odpustu parafialnego.

Dekoracja zniczami Stacji Drogi Krzyżowej.

We wspomnienie Matki Bożej Różańcowej –  dekorujemy Kapliczki Różańcowe i  angażujemy się w procesję z feretronami i figurami, uczestniczymy we Mszy świętej w intencji wszystkich członków Róż, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej.

Udział członków Róż  Żywego Różańca w Diecezjalnym Spotkaniu  Misyjnym.

Uczestnictwo w spotkaniach formacyjnych dla Róż Różańcowych w Domu Formacji Misyjnej w Czchowie – Kozieńcu, bądź w innym miejscu wskazanym przez  diecezjalnego  Moderatora Żywego Różańca.

Aktualizacja na bieżąco składów poszczególnych Róż Różańcowych.

Zaangażowanie członków Róż w oprawę Liturgii Mszy Świętej w ostatnie soboty miesiąca.

Modlitwy za misjonarzy oraz comiesięczne ofiary od każdej Róży na cele misyjne. (minimum 20 zł miesięcznie od każdej  Róży).

Uczestnictwo poszczególnych  członków Róż  w czwartkowych Różańcach.

W ramach katechizacji dorosłych w dalszym ciągu rozważać będziemy kolejne tematy w opraciu o IV część KKK: „Modlitwa w życiu chrześcijańskim”.

Pielgrzymki:

Na koronację Obrazu Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie (4 czerwca 2017r. niedziela).

Do Zakopanego na Krzeptówki – Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej z okazji 100 -lecia Objawień Matki Bożej w Fatimie (6 czerwca 2017r. wtorek).

Na V Ogólnopolską pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasnej Górze (2-3 czerwiec 2017r. piątek – sobota).

Na I Ogólnopolski Kongres Różańcowy na Jasnej Gorze w dniach 7 -8 września 2017r. (czwartek – piątek). Hasło Kongresu: „Różaniec ratunkiem dla świata”. Celem Kongresu jest ukazanie aktualności i siły różańca, oraz wielości i różnorodności ruchów i wspólnot różańcowych w Polsce. Kongres będzie miał charakter duszpastersko – naukowy. Aby Kongres wydał duchowe owoce dla nas i całej naszej Ojczyzny, potrzeba już teraz modlitwy w tej intencji – modlitwy wszystkich wspólnot różańcowych. O tę modlitwę prosi ks. Szymon Mucha – Główny Moderator RŻR  zawierzając to dzieło Najświętszej Maryi Pannie Królowej Różańca Świętego i największemu „promotorowi różańca” św. Janowi Pawłowi II.

Do Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej Pacławskiej zwanego też Sanktuarium Matki Bożej Słuchającej. Sanktuarium ze względu na kult Męki Pańskiej nazwane jest Jerozolimą Wschodu i Jasną Górą Podkarpacia. (Wyjazd 12 lub 19 sierpnia 2017r. sobota).

Troska o wzrost liczby osób modlących się na Różańcu o grupy dzieci komunijnych, młodzieży, dorosłych.

Zamawianie Mszy  św. za zmarłych członków Róż, uczestnictwo w tych celebrach.

Udział w uroczystościach patronalnych  oraz innych okolicznościowych w parafii.

Aktualizowanie strony internetowej RŻR.