Plan pracy  Zelatorów i Członków Żywego Różańca  na 2018r.

Doręczenie wszystkim członkom Róż Żywego Różańca  Papieskich Intencji Apostolstwa Modlitwy na 2018 rok.

Spotkanie  opłatkowe w  styczniu  28.01.2017r.

Modlitwy za kapłanów, a zwłaszcza pracujących w naszej parafii, oraz księży rodaków. Nieustanne modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z parafii.

Przygotowanie rozważań i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w okresie Wielkiego Postu.

Uczestnictwo w nabożeństwach  majowych w kościele lub przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.

Szerzenie kultu Matki Bożej Fatimskiej poprzez udział w nabożeństwach Pierwszych Sobót

Miesiąca oraz wieczorach fatimskich (od maja do października).

Włączenie się w  procesję w uroczystość  Bożego Ciała oraz w czasie oktawy.

Włączenie się w procesję w dniu odpustu parafialnego.

Dekoracja zniczami Stacji Drogi Krzyżowej.

We wspomnienie Matki Bożej Różańcowej –  dekorujemy Kapliczki Różańcowe i  angażujemy się w procesję z feretronami i figurami, uczestniczymy we Mszy świętej w intencji wszystkich członków Róż, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej.

Udział członków Róż  Żywego Różańca w Diecezjalnym Spotkaniu  Misyjnym.

Uczestnictwo w spotkaniach formacyjnych dla Róż Różańcowych w Domu Formacji Misyjnej w Czchowie – Kozieńcu, bądź w innym miejscu wskazanym przez  diecezjalnego  Moderatora Żywego Różańca.

Aktualizacja na bieżąco składów poszczególnych Róż Różańcowych.

Zaangażowanie członków Róż w oprawę Liturgii Mszy Świętej w ostatnie soboty miesiąca.

Modlitwy za misjonarzy oraz comiesięczne ofiary od każdej Róży na cele misyjne. (minimum 20 zł miesięcznie od każdej  Róży).

Uczestnictwo poszczególnych  członków Róż  w czwartkowych Różańcach.

W ramach katechizacji dorosłych w dalszym ciągu rozważać będziemy kolejne tematy w opraciu o IV część KKK: „Modlitwa w życiu chrześcijańskim”.

Pielgrzymki:

Na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasnej Górze (1-2 czerwiec 2018r. piątek – sobota).

Do Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Studzienicznej, Sokółki.( 2-3 dniowa).

Z miesięcznikiem Różaniec po włoskich szlakach maryjnych na 7 dniową pielgrzymkę do Włoch. W programie: zwiedzanie Rzymu, uczestnictwo w audiencji ogólnej z papieżem Franciszkiem. Ponadto modlitwa w sanktuarium Świętego Domku w Loreto, miejscu zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie. Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej w Pompejach, z których pochodzi słynna na cały świat Nowenna pompejańska. Przewidziana jest modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II; w 50 rocznicę śmierci św. Ojca Pio odwiedzimy jego dom rodzinny w Pietrelcinie i San Giovanni Rotondo. W Neapolu zaś nawiedzimy grób słynnego z modlitwy zawierzenia ks. Dolindo.

Cena: 3190 zł + 90 euro.

Możliwość płatności w ratach.

Szczegółowy program pielgrzymki oraz informacje i zgłoszenia  VIA SANTA Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne ul. św. Kazimierza 42-200 Częstochowa, tel.512917051; 512917057, viasanta@viasanta.pl, www.viasanta.pl

Troska o wzrost liczby osób modlących się na Różańcu o grupy dzieci komunijnych, młodzieży, dorosłych.

Zamawianie Mszy  św. za zmarłych członków Róż, uczestnictwo w tych celebrach.

Udział w uroczystościach patronalnych  oraz innych okolicznościowych w parafii.

Aktualizowanie strony internetowej RŻR.